Korištenje društvenih mreža bi trebalo biti regulisano u vašem internim pravilniku o korištenju interneta sa jasnim uputama za uposlenike. U nastavku nekoliko primjera koji se odnose na korištenje društvenih mreža koje treba uzeti u obzir:
-
Budite jasni o tome koje informacije o vašem biznisu mogu biti postavljene i ko je autorizovan za to.
-
Uzdržite se od uključivanja osjetljivih informacija u profilu vaše kompanije ili posta.
-
Budite pažljivi u korištenju aplikacija za društvene mreže. Mnoge od njih dolaze sa third parties aplikacijama i ne moraju garantovati sigurnost. Uvijek prvo provjerite provajdera aplikacije.
-
Kada komunicirate putem društvenih mreža uvijek imajte određenu dozu rezerve kada su u pitanju poruke koje zahtjevaju osjetljive informacije o kompaniji, uposlenicima ili njihovim familijama.
-
Razmislite prije nego li bilo šta objavite! Ono što objavite je u načelu trajno. Možda nekada u budućnosti promijenite svoje mišljenje ali nečete biti u stanju da uklonite ili izmjenite sadržaj koji je već pohranjen na nečijem uređaju.
-
Hakeri su zainteresovani za informative koje objavljujete. Kako bi pomogi vašoj kompaniji da ostane sigurna postavite sigurnosne kontrole i zanemarite zahtijeve od ljudi koje ne poznajete.
-
Uradite periodično pregled pravila privatnosti na društvenim i podesite lične postavke u skladu sa izmjenama.
-
Nikada na društvenim mrežama ne otkrivajte tačnu lokaciju.